Sedef Avcı Fan Sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yurt müdürü Memo

ipek*
    ipek*
    Admin
    Admin

Yurt müdürü Memo Empty Yurt müdürü Memo

Mesaj tarafından ipek* Çarş. 18 Ağus. - 15:19

Yurt müdürü Memo 11317741
    Yurt müdürü Memo
    Paylaş
    Haberi Paylaş

Röportaj: Sinem VURAL 16 Ağustos 2010

Yetkin Dikinciler, “Umut Yolcuları” dizisiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başarılı oyuncu, Star TV’de yayınlanacak dizide yurt müdürü Memo karakterini canlandırıyor.

Yeni sezonda sizi “Umut Yolcuları” dizisinde izleyeceğiz. Bu dizide oynamayı kabul etmenizin nedeni neydi?
    - “Umut Yolcuları”, sokak çocuklarıyla ilgili çok güzel noktalara değiniyor. Bu çocuklara dramatik ve pedagojik olarak eğilen bir dizi olması, benim için cezbedici oldu. Ayrıca diziyi bildiğim ve güvendiğim bir şirketin çekiyor olması da benim için bir tercih sebebiydi.
    Dizide yurt müdürü Mehmet’i canlandırıyorsunuz. Nasıl biri Mehmet, biraz rolünüzden bahseder misiniz?
    - Adı Mehmet ama çocuklar onu “Memo” diye çağırıyor. İçindeki çocuğu öldürmemiş, aksine onu sevmiş sıra dışı bir yurt müdürü. Görüntüsüyle otoriter, dediğim dedik bir adam ama bir o kadar da çocuklara yakın. Onlarla kalpten yakınlık kuruyor.
    ZUHAL OLCAY’LA OYNAMAK HAYALİMDİ
    Dizi ekibiyle uyum sağladınız mı birbirinize?
    - Bazen sette insanlara yaklaşmakta güçlük çekersiniz ama ben bu sette hiç öyle bir şey yaşamadım.
    Dizide Zuhal Olcay da rol alıyor. İlk kez aynı projede yer alıyorsunuz değil mi?
    - Evet... Onunla oynamak hayalimdi, “Umut Yolcuları” bu hayali gerçekleştirdi. İnsanın hayran olduğu meslektaşlarıyla çalışması mutluluk verici.
    “Babam ve Oğlum”da Salim, “Ulak”ta Adem, “Usta”da motor ustasıydınız. Ama izleyici sizi daha çok “iyi adam” rollerine yakıştırıyor...
    - Bir oyuncuya iyi rolleri yakıştırmalarının nedeni, o insanın özünde iyi biri olduğunu düşünmeleri. İyi olarak anılmayı severim, kötüyü yakıştırmamaları da hoşuma gidiyor ama sanırım oyuncu olarak daha iyi ‘kötü’ olmalıyım.
    Peki sizi yakında başka projelerde görebilecek miyiz?
    - Şu anda senaryosunu okuduğum bir sinema filmi var. Henüz netleşmedi ama yakında çekimlerine başlanması planlanıyor.
    20 Ağustos’ta başlıyor
    Yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği, 20 Ağustos’ta Star TV’de başlayacak “Umut Yolcuları”, kimsesiz çocukların yaşamlarından yola çıkarak gerçek olayları ekrana taşıyacak. Olayları Çocuk Şube ekiplerinin gözüyle ekrana getirecek olan dizide Yetkin Dikinciler’in yanı sıra Zuhal Olcay, Ali İpin, Haluk Piyes, Sedef Avcı, Cem Kurtoğlu ve Bülent Alkış rol alıyor.

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 20:28